SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Parti kuriosa 12213322
nr 1221 3322
Parti kuriosa
5 delar, Tenn, 1800-tal
Kondition: slitage, skador
Utrop:
600 kr
måndag 3 december 2018
kl 18:22:28
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn
Parti kuriosa
Kondition: slitage, skador
nr 1221 3322
Parti kuriosa
5 delar, Tenn, 1800-tal
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 600 kr |
måndag 3 december 2018 |
Tenn
Firma Svenskt Tenn
Firma Svenskt Tenn